ROKU SZKOLNY 2013/2014

 Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2013/2014.

 

  1. Miłosz Suszka 31p.
  2. Mateusz Kukuczka 29p.
  3. Klaudia Czepczor 28p.
  4. Bartłomiej Suszka 27p.
  5. Piotr Grosz 23p.
  6. Małgorzata Legierska 23p.
  7. Wiktoria Legierska 21p.

 

Gminny Konkurs Ortograficzny

 

II miejsce Martyna Czepczor  kl. II

 

III miejsce Karolina Rabin kl. II

 

IX Gminny Drużynowy Konkurs Matematyczny

 

III miejsce:  Jan Chrapek VIa, Julia Węglorz VIa, Dorota Sikora VIb

 

Ósmy Gminny Konkurs Języka Angielskiego

 

II miejsce Klaudia Czepczor VIa

 

wyróżnienie: Piotr Grosz VIa, Julia Węglorz VIa

 

Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

 

I miejsce drużyna:  Wiktoria Legierska Va

 

                                  Monika Urbaczka Va

 

                                  Mateusz Kukuczka Va

 

Gminne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym

 

Szkół Podstawowych

 

Kategoria dziewcząt:   II miejsce

 

Kategoria chłopców:   III miejsce

 

Grupa dziewcząt                                                             Grupa chłopców

 

Laura Legierska kl. Va                                                   Mateusz Rucki kl. Va

 

Julia Węglorz kl. VIa                                                      Tomasz Kukuczka kl. Vb

 

Sabina Matuszny kl. Va                                                Bartłomiej Suszka kl. VIa

 

Dorota Sikora kl. VIb                                                     Adam Golik  kl. VIa

 

Kinga Dobosz kl. VIb                                                     Dawid Kurek kl. VIb

 

Żaneta Skurzok kl. VIb                                                 Kamil Kajzar kl. VIb

 

Aleksandra Tonderska  kl. VIb                                  Kacper Czepczor kl. Vb

 

 

 

 

    W dniu 8 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie odbył się rejonowy etap

XVI MIĘDZYNARODOWEGO EKUMENICZNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

 "JONASZ". W tym roku uczestnicy wykazywali się znajomością księgi Dziejów Apostolskich.

            Na tym etapie startowało 22 uczniów z całej naszej Trójwsi. W grupie pierwszej (klasy III i IV) brało udział 13 osób. Z tego do finału przeszło tylko 2 startujących: Julia Czulak - uczennica klasy III  z Koniakowa i Jan Juroszek- uczeń klasy IV z Istebnej.

            W grupie drugiej ( klasy V i VI ) z grona 9 osób do finału dostało się 3 konkursowiczów: najlepszy z nich Miłosz Suszka - uczeń klasy V z Koniakowa,  Anna Haratyk uczennica klasy V z Zaolzia i Maria Juroszek- uczennica klasy V z Istebnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ponieważ pytania na tym poziome były bardzo trudne. Spróbujcie sami odpowiedzieć na następujące konkursowe pytania dotyczące najmłodszej grupy:

- Jakie cechy mieli posiadać kandydaci na diakonów (3)?

- Jak nazywała się dziewczyna, która w domu Mari matki Jana, nie otworzyła drzwi Piotrowi, który wyszedł z więzienia prowadzony przez anioła?

- W jakim mieście ludzie wybuchnęli wielkim płaczem. Rzucali się Pawłowi na szyję i całowali go?

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się i za wspaniałą atmosferę podczas trwania konkursu. Dziękuję katechetom: siostrze Anuncjacie z Istebnej, pani Michałek Barbarze z Jaworzynki, pani Agnieszce Siąkale z Zaolzia, pani Elżbiecie Waszut z Koniakowa Rastoki z  zaangażowanie się w konkurs oraz rodzicom za mobilizację swych dzieci do zdobywania wiedzy biblijnej.

                                                                                                                         Katecheta Barbara Zowada

Gminny konkurs języka angielskiego dla klas szóstych

Marek Legierski kl.VI b  -  II miejsce

Magda Urbaczka kl. VI b  -  wyróżnienie

 

Konkurs języka angielskiego ,,FOX”

Zuzanna Kilian kl. IV a   - 31 miejsce w Polsce i najlepsza w szkole

Gminny Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

I miejsce drużyna klasy IV a: Wiktoria Legierska, Monika Urbaczka, Mateusz Kukuczka

II miejsce drużyna klas VI a i VI b: Patrycja Kukuczka, Bogusia Musiał, Marek Legierski

 

WOJEWODZKI KONKURS INTERDYSCYPLINARNY – HUMANISTYCZNY

Klasyfikacja do konkursu rejonowego – Justyna Zogata VIa, Aleksandra Rębisz VIa

 

XX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,MIESZKAM W BESKIDACH”

I miejsce – Mikołaj Polok kl. IIIa

I miejsce – Mateusz Kukuczka kl. IVa

 

XIV WOJEWÓDZKI KONKURS HAFTU I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO WIELKANOCNE ZWYCZAJE ,,ZAJĄCZKOWE HAFTOWANIE”

II miejsce – Mikołaj Polok kl. IIIa

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

I miejsce – Klaudia Czepczor kl. Va

III miejsce – Mateusz Kukuczka kl. IVa

 

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II

I miejsce – Wojciech Zeman

II miejsce – Radosław Cichy

III miejsce – Zuzanna Legierska, Adam Dobosz

    W konkursie online ,,EURODYTA” 2013 organizowanym przez  Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT –  Bielsko – Biała wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Ze względu na zgromadzenie równorzędnej liczby punktów przez większą liczbę uczestników i niemożność wyłonienia  laureatów,  komisja konkursowa drogą losowania wyłoniła pięciu głównych laureatów oraz  dwadzieścia osób wyróżnionych.

Wyróżnienie  - Miłosz Suszka kl. Va

Nasza szkoła znalazła  się wśród szkół wyróżnionych w konkursie.

GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

I MIEJSCE - JAN CHRAPEK kl.Va

I MIEJSCE DRUŻYNOWO - SP NR 1 KONIAKÓW – JAN CHRAPEK  kl.Va

                                                                            PIOTR GROSZ kl.Va

 

SUKCESY SPORTOWE

 

12 września 2012r.

 

GMINNY TURNIEJ ,,O PUCHAR PREMIERA”

 

KATEGORIA 10 – 11 LAT          II   MIEJSCE

 

KATEGORIA 12 -13 LAT             III   MIEJSCE

 

 

 

maj 2013

 

GMINNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

DZIEWCZYNY  III MIEJSCE                               CHŁOPCY III MIEJSCE

 

 

 

26 września 2013r.

 

GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

DZIEWCZYNY  III MIEJSCE                               CHŁOPCY III MIEJSCE

 

SKŁAD:                                                                     SKŁAD:

 

KINGA DOBOSZ VIB                                              MATEUSZ RUCKI VA

 

KLAUDIA CZEPCZOR VIA                                     KAMIL KAJZAR VIB

 

JULIA WĘGLORZ VIA                                             ADAM GOLIK VIA

 

LAURA LEGIERSKA VB                                         TOMASZ KUKUCZKA VB

 

SABINA MATUSZNY VA                                       PIOTR GROSZ VIA

 

ALEKSANDRA TONDERSKA VIB                       BARTŁOMIEJ SUSZKA VIA

 

 

 

22 października  2013r.

 

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ,,ORLIK 2013”

 

II MIEJSCE

 

SKŁAD:

 

KAMIL KAJZAR VIB

 

PIOTR GROSZ VIA

 

BARTŁOMIEJ SUSZKA VIA

 

TOMASZ KUKUCZKA VB

 

MATEUSZ KUKUCZKA VB

 

MATEUSZ RUCKI VA

 

MATEUSZ JAŁOWICZOR VB

 

 

 

 NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 I MIEJSCE  ZESPÓŁ UCZNIÓW: PAWEŁ GOLIK, DARIA SOROSIAK,

DARIUSZ SIKORA -SP NR 1 KONIAKÓW 

 

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

I MIEJSCE TOMASZ MICHAŁEK - SP NR 1 KONIAKÓW

II MIEJSCE PAWEŁ GOLIK - SP NR 1 KONIAKÓW

 

GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

I MIEJSCE PAWEŁ GOLIK - SP NR 1 KONIAKÓW

II MIEJSCE TOMASZ MICHAŁEK - SP NR 1 KONIAKÓW

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

I MIEJSCE KLAUDIA CZEPCZOR -SP NR 1 KONIAKÓW 

III MIEJSCE PAWEŁ GOLIK - SP NR 1 KONIAKÓW

 

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS SZÓSTYCH

 II MIEJSCE PAWEŁ GOLIK SP NR 1 KONIAKÓW 

 TRZY WYRÓŻNIENIA BEATA MATUSZNY, DARIA SOROSIAK,

DARIUSZ SIKORA -SP NR 1 KONIAKÓW 

 

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ ,,JONASZ”

LAUREAT - SUSZKA MIŁOSZ SP NR 1 KONIAKÓW 

 

VIII GMINNY KONKURS WIEDZY O REGIONIE

I MIEJSCE – JUSTYNA ZOGATA SP NR 1 KONIAKÓW 

 II MIEJSCE – WOJCIECH KRĘŻELOK SP NR 1 KONIAKÓW 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY ,,KANGUR”

WYRÓZNIENIE - JAN CHRAPEK SP NR 1 KONIAKÓW 

 

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

KATEGORIA KLAS II

III MIEJSCE - LAURA LEGIERSKA  II b

KATEGORIA KLAS III

I MIEJSCE – MIŁOSZ SUSZKA III a

II MIEJSCE – KLAUDIA CZEPCZOR III a

 


GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

III MIEJSCE ZESPOŁOWO PAWEŁ GOLIK I TOMASZ MICHAŁEK V b

 

XIV MIĘDZYNARODOWEGO EKUMENICZNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ "JONASZ"  

 

DO PÓŁFINAŁU ZAKWALIFIKOWALI SIĘ NASTĘPUJĄCY UCZNIOWIE:

 

GRUPA I:

SUSZKA MIŁOSZ III A

SUSZKA BARTŁOMIEJ III A

BIELESZ JAKUB III B

RĘBISZ ALEKSANDRA IV A

MUSIAŁ BOGUSŁAWA IV B

KULIK ŁUKASZ IV B

 

GRUPA II:

MICHAŁEK TOMASZ V B

GOLIK PAWEŁ V B

MUSIAŁ KRYSTYNA VI A

PIETRASIK MAGDALENA VI B

GWARDIAK PAWEŁVI B

ROSZKOWSKI TOMASZ VI B

 

DO FINAŁU, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W BIELSKU DOTARLI NASI NAJLEPSI:

 

GRUPA I:

SUSZKA MIŁOSZ III A

 

GRUPA II:

MICHAŁEK TOMASZ V B

PIETRASIK MAGDALENA VI B

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Miejska w Cieszynie to organizatorzy konkursu pod hasłem

,,JESIEŃ ŻYCIA WIDZIANA OCZAMI MŁODYCH”.

 W kategorii plastycznej wysokie miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

II MIEJSCE MIŁOSZ SUSZKA KLASA II a

III MIEJSCE ADAM GOLIK KLASA II a

G R A T U L U J E M Y !!!